| anonim_4396 a întrebat:

.. Am o mica sau mare problema... Pe data de 7 mai 2016 m-am uitat la un film online, insa pe o aplicatie (popcorn time), iar peste o sapt sau 2 mi-a venit o scrisoare in care trebuie sa platesc 915 euro pentru vizionarea filmului ilegal... Mentionez ca locuiesc in Germania iar filmul se numeste Sicario... Daca stiti cumva daca este adevarata aceasta amenda sa zic asa?

Răspuns Câştigător
| Kreisegger a răspuns:

Eu zic sa te duci la politie si sa porti o discutie cu ei sunt sigur ca te vor ajuta este cel mai sigur!(depinde si cati ani ai)

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu bag mana in foc pentru ca nu stiu legislatia din Germania dar am mai auzit asemnea povesti si in Germania si in Olanda. Ei chiar au legi stricte pentru piraterie.