| Mona_Simo_1997 a întrebat:

Am o întrebare...am făcut 18 ani şi înseptembrie când am început şcoala am făcut o cerere pentru alocație la secretariat...ele au fost trimise la inspectorat şi trebuiesc verificate şi abia prin noiembrie dacă o primesc... Întrebarea este dacă mai primesc şi din urmă(iulie,august,septembrie) sau doar pe o lună, la fel cum primesc şi ceilalți? Mulțumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa primesti alocatia de stat pentru copii pe toate lunile pe care n-ai primit-o.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Alocaţia de stat o primeşti ( retroactiv ) de la data depunerii Cererii!

Pe perioada vacanţei de vară NU se dă alocaţia :(
Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ceu-funda/

Toate cele bune!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu inteleg de ce aceste intrebari din 2015 nu au fost sterse definitiv daca sa raspuns la ele, deoarece numai sunt actuale astazi in 2022.