| PsychoDLight a întrebat:

Ce firme de masini de spalat imi recomandati?

Cati rpm ar fi indicat sa aiba (800, 1000 sau 1200) pentru a fi utilizata intr-un apartament de doua persoane?

3 răspunsuri:
| gigel68 a răspuns:

Bosch sau Siemens. sunt cele mai fiabile (alea produse pentru nemti, nu pentru export). recomandabil ar fi 1200 rpm chiar daca locuiti 2 persoane in apartament. nu strica sa fie ceva rpm in plus, poate intr-o zi aveti musafiri si nu or sa va ajunga rpm-urile.

| buzucan a răspuns:

Http://electrocasnice.recomandare.info/......palat.html uita-te aici...sa-ti faci o idee.

| idcatalin a răspuns:

Rpm este viteza maxima de centrifugare cu care o masina poate sa stoarca rufele. Deci cu cat este mai mare cu atat este mai buna.

Uite aici cateva recomandari de masini de spalat cu incarcare frontala:

http://topcadouri.ro/ce-marci-de-masini-de-spalat-imi-recomandati.php