| limbricu a întrebat:

Daca am in dvd player un fisier cu rez. 480p, si conectez de la dvd la monitor un convertor 1080p, care este rezolutia fisierului la iesirea din dvd player, adica rez. fisierului transmisa de dvd la monitor?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca fisierul are 480p, atunci asa ramane.
Pe monitor poti pune mai multe rezolutii, iar imaginea va aparea in raport cu rezolutia monitorului si a fisierului sau pe ecran complet (full screen).

| sierra1 a răspuns:

Faci un pseudo FHD (rezoluție mare dar calitate la fel de proastă ca sursa)