| steffyboy a întrebat:

Daca am spart un perete de rigips merge sa pun rigips in gaura? este cam de 20 cm gaura.

3 răspunsuri:
| grgdlk a răspuns:

Decupezi frumos gaura incat sa fie patrata sau ce forma vrei tu, dar patrat daca nu te joci, apoi pui profil pe perete in derptul gaurii metlic sau poti pune si 2 scandurele, apoi decupezi o foaie de rigip care sa se potriveasca in gaura o pui o prinzi in negrese, pui plasa la imbinari dai cu glet si asta e, urmeaza lavabilul dupa ce se usuca gletul si il slefuiesti un pic, e ceva foarte simplu nu trebuie sa te pricepi pentru a rezolva

| AxelShane a răspuns:

Nu cred!

| BlackStyle a răspuns:

Eu zic că da...eu cu rigips am astupat gaura de la convector...si nu am nici o problemă