| sebastian1331 a întrebat:

Daca chem un taxi prin telefon si eu sunt intr-o zona aglomerata, unde sosesc mai multe taxiuri, de unde stiu care e taxiul meu?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dai adresa si iti va veni la scara, la poarta sau cum stai tu.Stai cu ochii pe geam.

| anad a răspuns:

Cand il comanzi, operatorul intreaba pe ce nume si cand soseste ar trebui sa intrebe cine este persoana respectiva sau intrebi si tu cine este pentru persoana a carui nume l-ai dat.

| Zenithf a răspuns:

In afara de numarul de inmatriculare, taxiurile mai au un numar, scris mic pe lateralele - cum i se zice la chestia ai luminoasa montata pe taxiuri? Cand iti spune domnisoara la telefon cand vine taxiul, iti spune si numarul acela.

| Evolution a răspuns:

Ce contează? il ei care apuci. Eu mereu cateodata patesc asa si il iau pe cel mai frumos rolling on the floor

| FrEeBoY a răspuns:

Zii sa iti dea numarul de inmatriculare si asa iti vei da seama care e el...LoL

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se pare ca nu a comandat nimeni niciun taxiu pe aici.
La orice comanda iti spune numarul de inregistrare al taxiului, si asa stii care e cel comandat

| IonescuAdriana78 a răspuns:

Are dreptate darrio2007.

| ucvfcsb a răspuns:

Fiecare taxi are un indicativ.Acel indicativ e unic pe firma la care tu suni.Asa iti dai seama.(asa e la mine in oras )

| UserAnonim98 a răspuns:

Daca este o zona unde sosesc mai multe taxiuri nici nu trebuie sa-l mai chemi prin telefon. Il iei direct de acolo (cand vezi unul liber)winking