| Tanislav_Miruna_1990 a întrebat:

Hey..cam cat ar costa o inramare? Cam care sunt preturile la un tablou/pictura/icoana de 20x15?

Răspuns Câştigător
| Generalul a răspuns:

Rama poate costa intre 15 si 50 ron, depinde de materialul din care este facuta. Preturile pentru pictura sunt in functie de artistul care o realizeaza...

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Trebuie sa mergi la un centru unde se inrameaza tabolouri si sa intrebi acolo, noi aici nu putem sa-ti dam nici un raspuns, pentru ca nu stim ce fel de rama vrei, de la cea mai simpla pana la cea mai sofisticata, apoi masurile tabloului.Trebuie calculat in functie de masuri si mai ales de modelul ramei, apoi, cu sau fara passpartou, cu sau fara geam... dupa cum vezi este prea dificil sa poate sa-ti dea tie cineva un raspuns aici si acum, mergi la un centru de inramat, cu siguranta vei primii ce ai nevoie.

Daca icoana este din lemn, nu se inrameaza, ci numai cele realizate pe sticla.