| robertpopescu12 a întrebat:

Ii pot face ceva cuiva care ma filma pe ascuns cand eu ma pisam? Ps sunt minor

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da, prima data mergi la cei de la politie si depui sesizare dupa aceea te vor indruma ei ce sa faci pe mai departe
dar acea filmarea trebuie sa fi fost postata undeva pe net, public, iti fi cauzat cumva un prejudiciu, fie el si de imagine!
daca acela doar o tine in telefonul personal nu este caz de Instanta!
eu zic sa mergi totusi la politie si sunt sigur ca daca politia il va cheama 1 singura data, va sterge el de buna voie orice filmare!winking

| dullcat a răspuns:

Cine te filma? Era un coleg de clasa? In ce context? Ai mare grija cu asemenea persoane nesimtite! Imi amintesc si eu cum in clasa a VI-a un specimen, tare nesuferita fata aia, venea la toaleta si punea telefonul pe sub usa cabinei de toaleta, care, in mod stupid, era decupata destul de inalt.Sa faci asa ceva la o zi de nastere a altei colege si sa strici dispozitia...mi se pare(a) cat se poate de deplasat.

| gabicoo a răspuns:

Îl aștepți "pe după blocuri"!winking

| FindMyName a răspuns:

Da, tura următoare te pisi pe el laughing

| ariel13 a răspuns:

Dacă ai bănuți îl poți da în judecată.