Întrebare recomandată | mariaciu a întrebat:

Pot alimenta cardul direct de la bancomat?
Adica sa bag bani pe card de la bancomat

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, depinde da banca la care ai cardul.

| antimulte a răspuns:

Daca bancomatul are optiunea asta, atunci da. Vezi insa ca nu au toate, eu am card la BT si unele aparate ale lor au si optiunea de depunere, altele nu. Scrie pe ele de obicei.

| GPA a răspuns:

Poti alimenta cu cash la atm-urile bancii emitente. In aplicatia de Home bank / Internet banking / Smart banking exista o optiune pentru cautarea atm-urilor care suporta depozitare in contul bancar.
Sau cauti prin intermediul aplicatiei "Harti" sau chiar prin Google Maps, institutiile bancare de prin zona.

| AlleXuSS a răspuns:

Salut nu toate bancile au bancomate la care poti depune bani
uite de exemplu eu am card la bcr si stiu ca bancomate de, depunere, plati facturi si etc(economistesti timp decat sa stai la coada sa te pui la masa sa te intrebe respectiva "Doamna, domn" ce sumpa vrei sa depui)
Cel mai bine cauti pe net banca la care ai card si vezi daca gasesti!
Salutare!