| StefanXy a întrebat:

Salut e adevarat ca vara trebuie sa porti haine inchise la culoare deoarece resping radiatiile? E adevarat ca iarna trebuie sa porti lucruri cat mai deschise pentru ca atrag radiatiile si razele soarelui?

11 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Hainele nu atrag si resping caldura! Culorile tin de frecventele pe care lumina este transformata in caldura sau respinsa.

| harciog a răspuns:

E bine sa porti inchis mai ales vara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact invers laughing)). Close Enough.

| georgedanielc a răspuns:

Da.dar trebuie sa te uiti si ce materiale folosesti, supraelastic nu este recomandat, bumbac in schimb da

| FllorinaFlory a răspuns:

De fapt, invers.
Culorile inchise atrag caldura, iar cele deschise o resping.hee hee

| TePupiic a răspuns:

Vara--> deschise; Iarna--> inchise. Hainele deschise la culoare resping radiatiile :d Dai funda? big grin

| Isabella15951 a răspuns:

Culorile deschise RESPING caldura pe cand cele inchise o ATRAG. Este un fapt arhicunoscut.

| racc a răspuns:

Este exact pe dos la ceea ce ai zis tu vara haine deschise, iarna haine inchise.

| marius941 a răspuns:

Cu cat hainele sunt mai inchise la culoare, cu atat o sa te incingi mai tare, deci vara e indicat sa porti culori cat mai deshise

iarna nu stiu ce si cum

funda:*

| CrysstheBLACKshadoW a răspuns:

Este fix invers, adica vara trebuie sa porti culori deschise pentru a respinge caldura iar iarna trebuie sa porti culori deschise pentru a atrage caldura... funda?puppy dog eyes

| mariadragutza99 a răspuns:

Nu.iarna trebuie sa porti lucruri cat mai inchise, iar vara deschise.