| Sobo98 a întrebat:

Salut, tocmai ce m-am mutat într-un apartament nou.
Foștii proprietari au lăsat în urmă multe obiecte vechi, dar cel mai importantă multa vesela, tacâmuri, oale și tigăi.
Știe cineva unde se aruncă? Se reciclează, se aruncă la menajer sau trebuie să îi chem pe cei de la sector pentru a mă scăpa de ele?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna i pe fostii proprietari sa vina sa si ia lucrurile, ca poate ei au dus acum ce au putut si mai vin sa ia restul, daca tu le arunci lucrurile nu o sa fie ok vei avea discutii, daca ei i ti spun arunca le ca nu ne trebuie le pui la gheena pe jos linga topogan si femeia de serviciu cand face curat le va lua. Nu chemi pe nimeni de la sector nu te ajută gratis nimeni, vor bani gunoierii, sună i pe fostii proprietari si intreaba i.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca fostii proprietari nu mai vor acele lucruri o alta varianta este le pui in saci daca sunt multe si le lasi noaptea sacii in spatele blocului la gheene dar daca te vede un vecin e nasol ca nu ai voie sa depozitezi in spatele blocului ca ti da amenda, decat sa le duci cu masina pe un teren viran cîmp si lasi sacii acolo in cîmp, vezi sa legi sacii la gură sa nu cada oale sa faci zgomot te latra cîinii si mai i ei amendă de la politie.