| Alex_6294 a întrebat:

Spuneti-mi si mie, va rog frumos, cum as putea sa-mi conving, parintii, sa-mi dea bani?

4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Buna!

Cred ca iti vor da bani daca le vei zice ce vei face cu ei. Daca le vei zice ca iti vei cumpara carti de citit din acei bani, daca i-ai strange sau daca ai vrea sa-i faci o bucurie cuiva mai "sarac", eu cred ca iti vor da.

O seara placuta!

| MishalufLv a răspuns:

Pii eu te sfatuiesc sa nu minti, minciuna are picioare scurte (asta am simtit-o pe pielea mea big grin) sa le spui ca ai nevoie de bani sau sa le spui ca iti trebuie la scoala dar asta ar insemna sa minti :d

| dishea a răspuns:

Le spui ca te omori daca nu-ti dau bani, merge de fiecare data.

| izuta12 a răspuns:

Ii rogi frumos