| MarianMarian97 a întrebat:

Îmi poate spune va rog ce înseamnă acei UC și la ce folosesc de pe PUBG? Sunt sus in dreapta va rog frumos! Mulțumesc

1 răspuns:
| alexm2004 a răspuns:

Salut!
"UC" în jocul PUBG se referă la "Unknown Cash" (Bani Necunoscuți). Aceștia sunt moneda virtuală folosită în joc pentru a achiziționa diverse elemente cosmetice, cum ar fi skin-uri pentru arme, îmbrăcăminte sau alte accesorii pentru personajul tău. De obicei, se pot achiziționa cu bani reali, iar apoi pot fi folosiți pentru a cumpăra articole din magazinul din joc. Acestea permit jucătorilor să personalizeze aspectul personajelor și al echipamentelor lor conform preferințelor lor.