| dominik02021 a întrebat:

Salut! Am un laptop Asus și am o problemă la el. Se stinge singur chit ca ma joc, ma uit pe YouTube sau nu fac nimic pe el. Apare ecranul albastru si scrie "Se blocheaza" apoi se stinge. Aceasta problema o are de nou. Ceva sfaturi cum as putea rezolva asta sau de la ce ar putea fi? Dau fundă, mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Fie se incalzeste prea mult, fie are probleme la hard. Nu l-ai trimis in garantie?

| dominik02021 explică (pentru Wr3nch):

A expirat garanția. I am bagat windows nou, nu are virusi e totul curat. Hardul e bun și nici nu se încălzește. Chiar nu stiu ce ar putea avea...Imi apare ecranul albastru si zice "se blocheaza" si se stinge.

| DonMoldo a răspuns:

Posibil sa fie de la rami iti arata ceva cod, cand iti aparea ecranul albastru

| dominik02021 explică (pentru DonMoldo):

Nu. Nu apare nimic altceva in afara de ecranul albastru si "Se blocheaza", apoi se stinge.

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Cel mai probabil este de la placa video dedicată pe care o are laptopul sau chiar de la IGPU. Dacă se dovedește ca asta să fie problema, nu prea mai ai ce să îi faci deoarece o reparație de genul este foarte costisitoare