| Intergalacticdonut a întrebat:

Buna,
Sunt la facultate si vreau sa imi fac actele pentru bursa sociala. Pe site-ul facultatii scrie ca trebuie sa aduc si adeverinta de la circa financiara. Cei de la ANAF refuza sa imi dea aceasta adeverinta, pe motiv ca a fost introdusa legea "Fara dosar" si ar trebui secretara sa faca rost de ea, dar secretara spune ca trebuie sa o aduc.
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, poți sa încerci eventual pe site-ul ANAF, îți faci cont acolo și îți generezi adeverința de care ai nevoie.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depune o cerere scrisa la ANAF prin care soliciti eliberarea adeverintei si daca nu o elibereaza sa-ti raspunda precizand motivul pentru care nu o fac, indicand articolul de lege care le interzice eliberarea si apoi raspunsul il depui la facultate.
Este obligatoriu ca ANAF sa-ti raspunda in scris.