| Marius19980 a întrebat:

Buna ziua, am o ruda care a facut un contract de vanzare cumparare cu cineva, si acum cateva ore a realizat ca persoana care a cumparat are buletinul expirat de doi ani...este grav?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce a vandut ruda ta.
In orice caz problema nu este a rudei tale, daca a incasat pretul vanzarii, problema este a cumparatorului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Contractul ăla e cam nul

| mODIN a răspuns:

De ce dumnezeu are buletinul expirat de doi ani? laughing
Normal ca e grav!

| eliancodrut a răspuns:

Dar cine a intocmit contractul? Daca este autentic, notarul trebuia sa vada. Daca nu este autentic, contractul se poate reface dupa schimbarea BI (CI). Dar daca in urma contractului ai incasat banii sau ai primit bunul prevazut in contract, nu mai cerceteaza nimeni acest lucru, daca nu se cere reziliera contractului.