| gabriellas a întrebat:

Ce parere aveti de pasapoartele biometrice sau de biocip-uri?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Mi-e foarte indiferent.Deocamdata nu ma influenteaza cu nimic.Probabil pe copilasii si nepotii mei ii va influenta cu ceva.Deocamdata Romania nu are destui bani pentru spitale, orfani si caini bagabonti...in schimb se cheltuiesc bani pe niste chestii fara care se poate trai bine si linistit.

4 răspunsuri:
| wizard_cristi a răspuns:

Cred ca sunt o ingradire a libertatilor cetatenesti. Nu consider normal ca institutiile statul sa te considere un infractor si sa te trateze altfel, cred ca acestea ar trebui doar sa te protejeze. In plus, nu cred ca informatiile colectate sunt indeajuns de bine securizate. Este o problema despre care s-a vorbit prea putin.

| monicaclaudia a răspuns:

Uite aici (

Sunteti de acord cu pasapoartele biometrice? Nu credeti ca aceasta lege ingradeste libertatile cetatenesti
aceas intrebare
http://www.tpu.ro/......nesti.html

| printmaster a răspuns:

Reprezinta o etapa in perfectionarea sistemului de control pe care statul il aplica societatii. Daca statul mi-ar dori binele m-as bucura din rasputeri dar realitatea din strada imi arata ca statul, oriunde in lumea asta are alte criterii si alte scopuri decat binele meu sau al mamei mele sau al vecinului meu. De aceea eficientizarea manierei de control asupra noastra nu o sa duca decat la o dictatura feroce. Nu acum dar in timp. Nu o samai putem nici sa bem o gura de apa fara ca asta sa se inregistreze undeva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu