| MihaiAndronescu123 a întrebat:

Daca cer un pachet de tigari de la un chiosc imi va da? Am 15 ani.P.S: Fumez pe sanatatea mea!

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Legal nu este voie.
Si cu siguranta nu iti va da
O zi bunahappy

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Legal nu e voie să cumperi sau să fumezi ţigări. Dar poate o/îl păcăleşti pe vânzătoare/vânzător sau îţi dă ea aşa fără să aibă voie. Poţi să îi zici că nu e pentru tine ci pentru cineva major: părinţii tăi. În normal normal şi legal nu o să-ţi dea. Depinde şi de vânzător.
Eu nu am să îţi zic că nu fuma sau că eşti mic. Faci ce vrei că e corpul tău.
Succes!

| ElenaSA a răspuns:

Probabil te va legitima.Nimeni nu are nevoie de complicatii, sa se stie ca ai luat de acolo si sa fie amendat.

| Seepty a răspuns:

Da iti va da, si prietenul meu cel mai bun cumpara tot de la chiosc si ii da, dar acum depinde si de vanzatoare.

| Madayna a răspuns:

Legal nu are voie sa-ti dea dar din cate am vazut, unii numai tin cont de varsta si dau oricarui pusti tigari sau alcool.

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Depinde de vanzator.

| VerdeLila a răspuns:

NU! si v-a chema politia, te vor duce la parintii tai, vor afla profesorii tai si vei fi pedepsit o luna laughing)

| MilkWithCereals a răspuns:

Eu zic ca da. Eu cateodata mai merg la magazin sa cumpar pachete de tigari. (nu pentru mine, pentru parinti.). Si nu imi spune nimic.thinking

| Gefox a răspuns:

Iti da sigur!

| KeenY a răspuns:

Buna,eu cred ca da, incearca norocu si spune-i vanzatoarei ca e pentru unul din parintii tai... sper ca o sa te ajute!