| anonim_4396 a întrebat:

Daca miine ar fi alegeri prezidentiale si ar candida Basescu, Crin Antonescu, Geoana, Adrian Nastase, printul Duda, VC Tudor. Pe cine ati alege de asta data? Ar fi interesant daca ati si argumenta raspunsul.

Răspuns Câştigător
| Goblinoid a răspuns:

Tot cu Basescu din pacate si iata de ce:
Cu Antonescu nu mai pot sa votez dupa ce a aliat PNL-ul cu PSD-ul
Geoana si Nastase... sper ca e de la sine inteles de ce nu ii pot vota.
Printul Duda are ca pregatire pentru presedentie 20 de actorie ceea ce daca e sa ne uitam la americani cu Regan pot sa zic din prima nu, sa nu mai spun ca este omul lui Patriciu.
Si asa am ajuns la domnul Tudor pe care sincer trebuie sa suferi de o forma de handicap/retard mintal pentru a il vota.
La alegerile din 2009 am votat in turul unu cu Antonescu dar daca as avea sansa sa mai votez odata si astea sunt optiunile sunt obligat sa votez cu Basescu, aleg raul mai mic.
La alegerile urmatoare votez cu Remus Cernea.

31 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Strict dintre cei enumerati, eu as vota cu printul Duda, pentru ca este cel mai putin implicat politic.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu sunt destule optiuni.
Parca, totusi, Antonescu pare cel mai echilibrat dintre toti. Oricum, nu prea dau eu 2 bani pe alianta lui cu Geoana/Ponta. Nu de alta, dar aliantele astea functioneaza pe principiul "fa-te frate cu dracu' pana treci puntea".
Revenind, mai insira vreo 15-20 de nume ca, poate asa, s-o nimeri si vreunul mai cu cap pe umeri.

| Hombre a răspuns:

Sustin monarhia.Regele domina si nu guverneaza si este cel mai bun echilibru intre fortele politice.Presedintele este sprijinit la functie de un partid sau alianta si ajuns pe functie are obligatii fata de sprijinitori de altfel vedeti ce s-a intamplat dupa '90 si pana acum. Deci monarhia este cea care poate impune un mediu politic sanatos si nu de camarila si clientelara, este singura care mai poate face ceva pentru Romania. Dar fiindca intrebarea este despre presedinte la-s vota pe Duda, este cel mai educat dintre cei enumerati, il urmeaza Crin Antonescu.@Bro, nu trebuia sa pui in lista mizeria asta de Vadim cel mai grosolan, abject si badaran politician din ultima suta de ani.

mariana
| mariana a răspuns:

Cred ca, n-as vota nici unul din cei propusi pentru ca, nu au calitatile cerute pentru un sef de stat, argumentele ti le-a dat "simf" si eu sunt de acord cu el intrutotul.
Cred ca trebuie sa te gandesti si la alte "propuneri" pentru ca cele vehiculate anterior, cu exceptia lui DUDA, nu au consistenta.
Ganduri bune si poate ca se va "naste" pana atunci vreun candidat pertitent, cinstit, credincios romanilor si Romaniei si "gata bogat", pentru a nu mai fi suspectat de nimeni.

| EUSIATIT a răspuns:

BRO sincer nu ar merita nimeni. dar avind in vedere ca trebuie sa facem [zic] o schimbare as opta pentru. [sa nu imi dai stupid] VC tudor. hai ma bati

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

As proceda la fel ca data trecutawinking Nu merita nici unul votul meu.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Cu nici unul pentru că li se potriveşte o zicală: garbage in, garbage out.
Tot am eu ideea mea cu angajarea unul manager drept prim ministru care să aibă o fişă a postului. Postul scos la concurs pe internaţional şi să'l plătim ca lumea, că oricum ne fură ăştia de ne rup. La fiecare an trebuie făcută o evaluare. Nu ne convine, îl concediem, iar scoatem postul la concurs!
Cît despre preşedenţie, unul care zîmbeşte şi e frumos. Să fie romîn că deh, dă bine la imagine.

| Vizitiul a răspuns:

I-as pune ca in urmatorii doi ani sa faca ceva bun pentru tara, sa demonstreze ca merita sa ne reprezinte, sa demonstreze ca urmeaza interesele omenirii si nu numai ale lor. Pe urma, in functie de ce a facut bun in acei doi ani de proba as alege unul.
Ce crezi, vom mai avea candidati daca poporul ar proceda asa?

| Razvan a răspuns:

Lipseste Nasu`. Unde-i Ceasescu?thinking Eu pe el l-as vota. S-a vazut efectele guvernarii proaste timp de 20 de ani.Romanii nu isi merita libertatea. Ei trebuie tinuti in frau intr-un fel sau altul.Nici democratie dar nici comunism. Undeva la mijlocwinking

| selef a răspuns:

Cred ca as vota VC, as rezolva o treaba mare.

Răspuns utilizator avertizat
| gabriela a răspuns:

De ce nu apare intre cei propusi de tine si Mihai Razvan Ungureanu? asa aveam un raspuns sigur! Dintre cei de pe lista doar Basescu e apt, pentru ca nu-i lasa, iar ei...Crin si Gioana, mai nou si Ponta mor de ciuda! Crin nu are suport moral fiind marele absent de la locul de munca, apoi il are idol pe Chirila. nu pe Bratieni! Gioana e ca un copil, face ce i se spune de oricine, doar functie sa fie! Nastase e pur comunist. Duda este o gluma buna, iar CV Tudor e obosit rau.

| gabriela a răspuns:

Ma repet si te intreb... ce zici de Mihai Razvan Ungureanu?

| RUMBURAK a răspuns:

As alege sa traiesc pe alta planeta.plec pe marte. m-am saturat de nulitati.mama lor la toti!

| Goblinoid a răspuns:

Ma bucur ca macar nu sunt singrul cretin de aici, pana acum am fost asaltat de "Eu nu pot sa il votez pe Basescu!" dar hai sa fim sinceri, astea sunt optiunile, sper sa ma car din tara pana la alegerile viitoare pentru ca va fi jale.

| albastrel a răspuns:

Pe Diaconescu laughing

| UNfriendLY a răspuns:

Vadim Tudor sau Antonescu(implicit cu Klaus Johannis)

| simf a răspuns:

"alegere" inseamna sa ai alternativa, de preferinta una confortabila. in cazul dat, niciunul nu poate fi votat
basescu oricum nu mai are drept sa candideze, dar de-ar fi fost, dupa cum a escaladat corupta in ultimii 6 ani, no way
crin antonescu - liberal frate cu fsnul lui iliescu nu exista, deci nici antonescu nu poate exista
geoana - o biata femeie captiva intr-un trup de barbat, o personalitate lipsita de orice calitati de lider, o marioneta - deci nu
printul duda - sublim, dar lipseste cu desavarsire din viata romaniei. faptul ca e actor prezentabil nu-i de-ajunsnu vad de ce l-as vota
vc tudor - intre o curva si-un nebun nu poti alege. el e si una, si alta oricum

| psihox a răspuns:

Printul Duda v-ar ingenunchea sa nu mai fie atata scandal in Romania.

| Petronela a răspuns:

Pe nimeni.As candida si eu si as vreau sa fiu eu aleasalaughingrolling on the floor:d

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Wow, grea alegere. Din pacate dintre acestia, nici unul. Si din pacate nu e nici un om serios dintre acestia care se cred in stare sa ridice Romania din situatia asta. Ei vor numai faima si bani. Si cica se cred zmei...batting eyelashes

Pa, pa.

| Mar a răspuns:

Crin antonescu : mi se pare ca e mai serios =]]]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe Regele Mihai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe nimenilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe nici unul!
motivatie : in opinia mea de elector, nici unul dintre cei mentionati nu merita o asemenea functie;
supliment la motivatie : sunt partizanul regalitatii dar accept sa-mi exercit dreptul de vot dupa cum inteleg sa ma si supun obligatiilor impuse de constitutia si legile in vigoare...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oferta-i mica pentru ca asa a fost si la alegeri. Daca nu aveti de unde alege acum, este pentru ca nu ati avut de unde alege nici in cei douazeci de ani de democratie. De douazeci de ani, avem aceeasi pleiada de politicieni, care defileaza in fata noastra si ne cer voturile. Nu se schimba practic nimic, se schimba doar ei intre ei... fac cu rindul. Asta este motivul pentru care v-am prezentat lista asta de candidati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Duda este detasat cel mai bun, educatia regala pe care si-a insusit-o perfect; am fi fost departe daca eram monarhisti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fundita nu am oferit-o eu ci sistemul fara acordul meu. Deci nu se pune.