| SaraTch06 a întrebat:

Pentru a da sala de care cazier am nevoie fiindca am înțeles ca sunt doua, de examen sau de inscriere la scoala de soferi

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt 2 tipuri de cazier judiciar, doar un singur tip.
La sustinerea examinarii (atat teoretice, cat si practice) cazierul judiciar trebuie sa fie in termen de valabilitate, respectiv sa nu fi trecut mai mult de 6 luni de la eliberare.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Cazier pentru examen.

| Alexalex1000 a răspuns:

Salut, la școală de șoferi îți trebuie următoarele acte: adeverință medicală auto( de la medicul de fam), buletin, banii, și cam atât... Restul îți spun iei ce trebuie sa mai faci și unde sa te duci, in general unii vin cu tine sa faci toate actele nu te lasă singur, trebuie sa faci pshiologicul care îl faci in 15, 20 min și cazieru, te duci acolo de unde iei cazier și îi spui așa : Buna ziua, vreau și eu cazier pentru scoala de șoferi, ii dai buletinul și în 2, 3 minute ți la dat. Cu plăcere! Poate îmi dai funda