| XxMariaElenaXx a întrebat:

Salutare tuturor!

As avea o intrebare.

As putea conduce masina sostului in tara (Romania) fara a avea nevoie de procura? Amandoi suntem romani.

Dar daca as dori sa trec granita catre Republica Moldova? Ar fi posibil?

Va multumes frumos!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O poti conduce in Romania, dar s-ar putea sai ai unele probleme daca esti oprita de politie, poti fi retinuta pana vor verifica daca esti sotia proprietarului si ti-a dat voie s-o conduci.
Si in cazul tau ar fi bine ca sotul sa te treaca pe certificatul de inmatriculare si atunci nu va fi nici o problema, nici in Romania si nici daca pleci singura in strainatate.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In tara poți conduce ce mașina vrei dacă ai actele mașinii

| Iuliana2018 a răspuns:

Poți să o conduci liniștită pe teritoriul țării, însă dacă vrei să treci granița cel mai probabil vei avea nevoie de procură sau să fii însoțită de el.