| Ilie_George_1998 a întrebat:

Salutate, familia mea se confrunta cu o problema, mai exact cu forma celor de la gaze, Distrigaz. Contractul la ei a fost facut la inceputul lunii noiembrie. Pe contract spunea ca startul desfasurarii lucrarilor pentru a ne realiza bransamentul incep undeva in noiembrie, anul asta. Toate bune si frumose. Aproape a trecut luna noiembrie si dupa ce familia mea a mers peste firma, firma le-a spus ca nu avem o teava de branșament si ca amiabil vor prelungi data pana-n mai, urmatorul an, ceea ce e o bataie de joc, deoarece noi nu mai avem sobe, nu suntem pregatiti de iarna cu lemne, avem doar centrala si caloriferele care stau degeaba fara gaz... Familia mea se gandeste sa vorbeasca cu un avocat pentru a intra in instanta judecatoreasca cu firma de gaze si firma executanta. Intrebarea mea este: Avem sanse sa castigam instanta? Daca aveti nevoie de mai multe detalii, va rog dati-mi mesaj pe TPU. Va mulțumesc frumos.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Luati legatura cu un avocat, prezentati actele si demersurile facute si acesta va poate sfatui in cunostinta de cauza.