| RockaruL a întrebat:

Ati observat cati pusti de 10 maxim 12 ani intreaba cum sa fie rockeri? Adica serios te dai mare rocker dar nu stii cum sa fii? Ce parere aveti de aceste specimene?

Daca o sa dati search pe google si o sa scrieti "Cum pot devenii rocker"sau "Cu ce sa ma imbrac ca sa arat ca un rocker" veti vedea mai multe, chiar de pe TPU.

15 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Pfff, si eu care credeam ca s-au dus prostiile astea.Sa inteleg ca au rasarit din nou?

| itscloudyoutside a răspuns:

Ii vad pe multi de pe TPU ca sunt rockeri si ca lumea ii respecta si se distreaza cu ei, si imediat vor sa fie si ei la fel. Cel putin asta e parerea mea.

| WhiteWolf7 a răspuns:

Pentru ca o ai sau n-o ai in sange(sa fii rocker), aia care intreaba d-astea no au in sange.

| Necrophagist a răspuns:

Mai bine decat sa-i vezi ca le atarna fundul pantalonilor la genunchi.
Si multi am avut perioada noastra cand cred ca am baut cel putin o bere de nevoie

| ImYourFuckingNightmare a răspuns:

Mda, din pacate am observat. Copii care nu mai stiu cum sa se dea mari. oh go on

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Ascult mai mult hi-hop dar simpatizez si rocku

| RockaruL explică:

@source,rockerii nu se distreaza.Ei au aceasta muzica in sange.Sa fii rocker e ca un dar cu care te nasti, un dar scump, pe care nu toti il au.Ti-o spun din proprie experienta.

| RockaruL explică:

@ideluxebutterfly, dupa numele care il ai si raspunsul pe care l-ai postat eu cred ca tu esti in oala cu ei.Si nu are rost sa iti zic cati ani am ca sigur esti mai mic decat mine. Daca esti atat de smecher ia spune-mi tu cati ani ai?

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Da, am observat. E aiurea, dar se vor maturiza la un moment dat. Acum vor doar sa fie la moda, nu si-au ales inca un stil anume si nu si-au cladit niste principii.
Apropo de "Cu ce sa ma imbrac ca un rocker", chiar ieri ma uitam pe o brosura de la un magazin vestimentar. Ca un fel de motto, scria: "Toamna asta se poarta stilul rock". straight face Asa ca din motive ca asta si ca multe altele, unora li se pare "c0ol" sa fie rockeri.
Sa speram ca atunci cand isi vor da seama ce le place cu adevarat, nu vor mai incerca sa para ceea ce nu sunt.

| irina202333 a răspuns:

Si ce ma? Tu cati ani ai, 14? dupa nume si ce intrebari pui, te-as baga in aceeasi oala cu aia de '10 maxim 12 ani ' :d.

| irina202333 a răspuns:

Pai, in primul rand, sunt fata laughing Si la ce te-ar ajuta daca ti-as spune cati ani am pentru ca ai putea spune foarte usor ca nu ma crezi sau ceva-n gen; n-am spus ca nu ai dreptate in legatura cu 'pustii de 10 maxim 12 ani care intreaba cum sa fie rockeri ', dar din moment ce sunt copii, nu mi se pare ceva extraordinar ca vor sa fie rockeri sau orice altceva; TU esti mai mare, de ce iti pasa de ce vor ei? [ si daca te intereseaza asa de tare, am 16 ani, ca sa nu interpretezi ca am evitat sa imi spun varsta; D ]

| source a răspuns:

Chiar ma certam cu un prieten pe tema asta, adica eu ascult house muzica de genul asta si el rock la greu, vama veche alea alea.nu ii inteleg, cica se distreaza mai bine decat restul, adica daca te duci in vama veche si ceri o bere iti dalaughing... poate e ceva trecator pentru pusti de 10-12 laughing vad si ce ceva la tv si vrea sa fie ala, poate e ceva trecator, asta am obs si eu...

| Jibo a răspuns:

Depinde ce intelege fiecare prin,, rocker,,. Multi confunda cu satanisti si cred ca sa fi rocker inseamna sa ai parul lung si sa dai din cap si alte chesti stupide.

| danyskete a răspuns:

Ce sa le faci... Criza inceputului adolescentei. Vor sa fie ''Cool".

| Balica_Luca_1998 a răspuns:

Nu va mai luati de copii care au 10 maxim 12 ani care vor sa devina rockeri, pentru ca fiecare dintre noi are cate un destin pe care il alege de unul singur. Daca ei vor sa devina rockeri e treaba lor, poate asta le place poate asta vor nu trebui sa incepi ca sunt mici si vor sa se dea mare poate sunt atat de pasionati incat vor sa devina chiar un rocker. Chiar si cei de peste 15 ani vor sa devina. Daca lor le place asta e treaba lor fiecare cu ce vrea sa se faca si ce vrea sa asculte. Multi dintre noi ascultam muzica de diferite genuri si poate ca spune si noi in sufletul nostru ca vrem si noi sa cantam ca ei sau sa ajungem ca ei.Asa sunt si acesti copii de 10 sau 12 ani chiar si eu sunt foarte pasionat de rock si am 15 ani.Eu am rockul in sange ascult rock, in curand am sa cant rock la chitara dar totusi nu trebuie sa spuneti ca sunt prostii sau ceva de genu.Ei au ales asta poate in viitor se vor schimba.Asa ca shh si lasa-ti in lumea lor ca asa eram si noi la varsta lor.big grin