| Andreea9ion a întrebat:

Am şi EU o intrebare:
Am fost plecata de acasa 4 luni. Ultimul index inainte sa plec era 80.
Şi cand am venit acasa am stat o luna. Şi intr o luna am indexul 117. Adica 37mc.
Am bagat maşina de spalat de foarte multe ori la spălat dar tot nu îmi vine sa cred ca am folosit atâta apa. INTR o luna 37 mc? Aveți vreo idee ce pot face in cazul asta?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este normal ca vara faci 2-3 dusuri pe zi, apoi spui ca ai spalat foarte mult... ai folosit apa si la wc si la bucatarie, deci s-a consumat.
Dar la contorul de curent electric te-ai uitat?
Ca apa nu-i chiar atat de scumpa pe cat vine factura de curent electric si daca ai bagat de multe ori masina de spalat in priza, asteapta-te de la cifra astronomica!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu îți vine să crezi, să începi să crezi. Doar atât poți face.

| Vântulalb a răspuns:

Iar a vorbit Violeta/Jasmina!
Oricat ai fi spalat si oricate dusuri ai fi facut, 37 mc de apa e enorm de mult. Te dai cu vaporul.
Vezi daca nu ai scurgeri pe undeva. Uita-te si la bazinul WC-ului. Eu am avut mai demult o defectiune si apa curgea mereu. Norocul meu ca pe atunci apa nu era contorizata.