| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.as vrea sa imi dati si mie o reteta despre sfecla de rosie. cum sa o conserv? sau in otet?big grin va multumesc funda pentru cea mai buna reteta

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| adelina21 a răspuns:

Se face asa!
se fierbe sfecla, o lasi sa raceasca, dar nu arunca apa in care ai fierto, cand s-a racit o tai in doua si in aceas apa in acre so fiert se mai pune un pic de sare, o bagi in borcan o sigilezi bine, si se pastreaza la frigider, sau daca fierbi multa multa sfecla tot asa o lasi sa se raceasca o pun intr-o cutie de plastic si la congelator!
aia cu sare se mana de azi pana maine desigur fiarta