| ZambetDeGheata a întrebat:

Ce sunt shoturile? Am tot auzit de ele dar nu stiu ce sunt. Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Giiee a răspuns:

Shoturile sunt un gen de paharele mici in care se toarna o anumita bautura care trebuie sa o dai cap ceva de genu uite aici daca vrei sa vezi cum arata un shot http://justglasssite.com/tag/shot-glass-hd/page/2

4 răspunsuri:
| Hash001 a răspuns:

Paharele mici cu alcool de concentratie mare, trebuie sa le bei dintr-un "shot" sau impuscatura adica fara oprire si evident, sa inghiti pe loc fara sa plimbi lichidul in gura. In general sunt jocuri pe asa ceva (spre exemplu toata lumea se uita la serialul X si cand Y zice "ceau" toata lumea da un shot)

| Emilian601 a răspuns:

Un shot este ca za zic asa o gura/un pahar mic cu bautura concentrata ("sa dam un shot"= sa bem ceva)

| ShArKeR a răspuns:

Paharele mici de alcool tare /un fum luat dintr-o tigare/joint suflat de altcineva.

| AraabMuzik a răspuns:

Unii mai zic "hai sa dam un shot" cand vor sa dea un pahar de bautura pe gat foarte repede.