| Eliene a întrebat:

FUNDAAA!
Cum se face cafea la cafetiera?

Răspuns Câştigător
| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Depinde de ce cafetiera. Uite-te pe instructiuni de folosire a cafetierei.

2 răspunsuri:
| ღCuteღKissesღ a răspuns:

Timp de preparare: 10 minute
Ingrediente pentru 2 cesti: 2 ligurite de cafea macinata, 2 lingurite de zahar, 2 cesti de apa.
Electrocasnice: cafetiera, aragaz sau plita de bucatarie.
Preparare:
1.Desurubati cafetiera si puneti cantitatea de apa necesara in partea de jos a acesteia, iar cafeaua in suportul special pentru cafea.
2. Puneti pe foc mic si lasati sa fiarba pana cand cafeaua se ridica in partea de sus a cafetierei.
3. Turnati in cesti si indulciti dupa gust.