| anneemariia a întrebat:

Lecitina este de post? ( scrie pe cutia de la biscuiti ca, contin si lecitina)dar in afara de acest ingredient care nu stiu exact ce inseamna nu are nici un ingredient se frupt!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lecitina se extrage din soia, floarea soarelui sau rapita.Deci este de post.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, lecitina este de post happy

Toate cele bune.

| Xpressurself a răspuns:

Da si nu
o gasesti si in ciocolata neagra in cantitati mai mari
daca e pentru invatat ajunge un cubulet mic pe zi dimineata cu un ceai inainte sa studiezi (perioade mai stresante: examene, recapitulari de materie)
dar o gasesti si in rinichi si ficat de pasare, porc sau vita ( ca alimente)
evident daca maninci nuci, spanac sau ciucolata neagra e de post

http://prodieta.ro/......a-slabire/