| Ionut659 a întrebat:

Am o întrebare simplă: Ce este garanția pe care o primești după ce cumperi ceva de pe eMAG (este un ex).

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ce reprezinta? perioada in care producatorul,uneori vanzatorul iti garanteaza acel produs,adica in cazul in care apar ceva probleme ei is obligati sa le rezolve,sau dupa caz sa iti schimbe acel produs cu altul nou, dar numai in cazul in care produsul lor se defecteaza singur. Daca defectiunile sunt din cauza ta, l-ai spart, l-ai dat de pamant etc, atunci este doara problema ta, producatorul sau vanzatorul nu mai are nici o obligatie fata de acel produs.

2 răspunsuri:
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Garantia o ai in contul de pe eMAG si reprezinat perioada in care producatorul garanteaza buna functionare

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Formularul de garantie este document electronic care se poate lista