| Casi12312 a întrebat:

Salut! Am o dilema, vad ca exista siteuri de tigari electronice si alte chestii din astea. Am vazut ca te intreaba doar daca ai 18 ani si atat. Dupa ce ai plasat comanda trebuie sa mai faci ceva pentru ati confirma varsta?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dupa aceea astepti curierul cu coletul happy
daca ai o constitutie care iti tradeaza varsta iti lipesti o mustata falsawinking

| colonelumorteni a răspuns:

Nu prea are treaba una cu alta, e ca sa scape ei pe site da in viata reala e cum ar fi:,, pai tata mi-a lasat mie banii a avut alea setate pe acolo prin calculator gresit, cine stie ce nume a pus, nu v-a dat cnpu-u deci nu stii sigur dac sunt eu sau e el te intreaba de ce ai luat tigari ca pari de 12 ani''? Tu poti sa-i zici:,, pai eu le-am comandat sau tata'? ia-le innapoi si gata..Curieru de fapt te obliga sa le iei ca sa nu-i dai teapa nu sta el de tine ca ai ca nu ai 18 ani.Asa si la magazin, fratimio ala mic o trimite pe nepoatamea de 10 ani dupa 2 cutii de bere si isi ia si ea ceva dulce.Stie vanzatoarea ca nu bea ea ar fi cred ca un fel de cearta intre tata si vanzatoare pe chestia asta. Apropo eu cand eram mic nea Marica stia ca tata bea si el tuica la jumate ma trimite mereu pe mine, tata i-a zis personal,, vezi marica ca-l trimit eu'' odata am cumparat vodka si ne-am facut prastie pe o valcea eu cu unu Nicu si vanzatoru ma intreba;,, te-a trimis Ion dupa tuica unde mai e a plecat la camp ca-l vazui cu caruta'' da bre normal.Iti dais eama ca nea marica vanzatoru nu statea sa discute cu tata despre cate trimiteri dupa bautura a avut tata si la ce ora in decursul a 1 an de zile.De multe ori cand se ducea tata la bautura era nevasta lui tanti Vasilica si nea marica era cheaun, urla nu discuta despre :,, ce mai face baiatu il mai trimisesi iar la vodka la ora 3 acu nu stiu cate zile'? Nici nu mai tinea minte cand mi-a vandut vodka ca nu nota in calendar ora si data ca sa fie sigur ca nu beau eu. Oricum ne iesea smecheria si alt fel, cand ma trimitea tata dupa vodka juma de litru luam o cantitate mai mare si o puneam deoparte sa bem, nu intreba vanzatoru pe tata:,, cat ai baut Ioane 2 litrii ieri pai atat i-am dat lu fiutau ala mijlociu''era si culmea sa-l intrebe pe tata;,, cata vodka ai baut ieri Ioane asa multa'?