| Anonim11122 a întrebat:

Voiam sa incerc pe altex sa vad ce date cere despre card pentru o comanda online, am plasat din greseala comanda, NU AM PUS DATELE CARDULUI, am pus adresa si numele, mobilul nu cel corect. Am primit un mail pentru ca nu am platit comanda. Am completat 2 formulare pe nr comenzii pentru anulare dar degeaba, se poate intampla ceva sau doar nu primesc nimic si atat?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce da se întâmple. Nimic. Nu o sa fie confirmata si trimis comanda.

| mastadont a răspuns:

Nu e nevoie să faci nici un formular de anulare al comenzii. O dată ce nu ai plătit-o și ai ales metoda plata cu cardul atunci aceasta nu va fi trimisă.
Pentru plata cu cardul se cer următoarele date: număr card, lună/an expirare, nume deținător și codul CVV.