| Marissssssssssssss a întrebat:

Buna! Am si eu o problema, am scris cu un pix negru pe mingea mea de handball si nu se mai ia.Stiti cum pot sa scot pixul de pe ea? Am auzit ca merge cu clor dar mi e frica sa nu ii arda pielea, am incercat cu spirt si guma de sters.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Clorul curata numai textila.
Incearca sa cureti cu alcool tehnic sau spirt sanitar, dar numai cu o carpa curata si numai local, fara a intinzi pixul, practic tamponeaza locul unde ai scris.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ia in considerare si acetona, pui pe un betisor de urechi si incerci sa stergi finut doar partea cu pixul.