| LexTerOp a întrebat:

Cum imi recomandanti sa fac la sala? Cu greutati grele sau putin mai usoare? Si as vrea si cateva tipuri de exercitii pentru Piept > Abdomen si pentru brate. Multumesc mult, cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Https://www.bodybuilding.com/fun/built-by-science-day-1.html
vezi acolo si una si alta
greutatile mici cresc masa musculara alea mari forta, repetiti mici greutati mici si cu alea mari putine
plus alimentia
Este important sa crestem nivelul testosteronului Pe scurt
culturismul, cardio la maxim sau sprinturile ajuta, cafeina si creatina
proteinele,, carbohidratig, rasimile gen maslinele, slanina, nuciile =, alunele, ouale carnea, fructele, legumele ajuta si ele
sa nu fi nervos ca creste nivelul cortizolului, sport, odihna si sa nu fi stresat
stai la soare sau ia vitamina d
vitamine sau multe legume, fructe
sa dormi mai mult de 8 ore pe noapte, somnul dupa masa ajuta mult
alcoolul duce si el hormonul asta
sa vezi clipuri pentru adulti, mult sex de calitate si el creste

1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Pai in primul rand iti alegi scopul, in al 2 lea rand in functie de scop iti creezi programa de antrenament, in al 3 lea rand experimentezi ( exercitii, tipuri de antrenamente etc), in al 4 lea de fapt ar trebui sa fie principala treaba asta SA-TI ANTRENEZI TOT CORPUL mai cocalar mic de plaja sau ştrand happy. Nu ai cum sa ajungi la nu stiu ce dimensiuni antrenandu-ti doar 2-3 grupe, poate mai ai norocu' sa fii si slab dotat genetic la grupele respective si intri direct in depresie laughing.