| ovidiujoker15 a întrebat:

Salut TPU, fac sala de aproximativ 3 luni, am 15 ani, 70 de kg si 1, 82 inaltime, folosesc creatina, dar vreau sa iau si pre workout, as vrea sa iau oxid nitric si am gasit asta https://geniusnutrition.ro/......0g-66-serv
de la genius nutritions, e bun asta? Si inca o intrebare, eu de exemplu acum fac cu 40 de kg la pieptimpins cu bara 8 repetari, daca o sa iau pre workout o sa cresc in forta si cam cat? O sa ajung sa pot face si cu 45 daca iau pre workout?

3 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

De la 15 ani nu e bine...

| RobertMoon a răspuns:

Dacă vrei un pre-workout bun cu oxid nitric ia-ți NO-Xplode de la BSN(este cel mai bun de acest tip). Forța îți crește în timp, iar asta trebuie să înțelegeți toți începătorii, n-are rost sa bagi pre workout ca sa mai pui 5kg pe bară. Pentru mine pre-workout este degeaba. Am luat la viața mea multe suplimente, dar n-am fost niciodată fanul pre workouturilor deoarece mă agitau prea mult. Uneori preferam să beau un espresso înainte de sală în caz că simțeam că nu aveam energie.

| svenhassel13 a răspuns:

Ba frate, stai cuminte. La 15 ani nu incepi sa bagi in tine ca în puiul de gaina, mai ai rabdare, deocamdată lucreaza ti forța, picioarele, nu te îndopa. Cu rabdare