| Alex955 a întrebat:

Salutare, urcatul scărilor în ritm grăbit timp de juma de ora sau o ora pe zi ajuta la slăbit în zona fund sau picioare?

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Arzi kcal, deci te ajuta la slabit, dar nu neaparat in zona respectiva. Nu tine de tine in ce zone slabesti.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cu cât exerciți mai mult efort asupra picioarelor și feselor cu atât aceste zone vor fi mai ferme și mai musculoase.Pot spune că această metodă pe care tu vrei să o aplici te poate ajuta să scapi de grăsimea acumulată în aceste părți ale corpului.