| SingleForOne a întrebat:

Am urmărit o postare pe Facebook, în care se discuta despre faptul că scheletul aripioarei delfinilor arată foarte similar cu scheletul mâinii oamenilor. Mai departe, discutau despre posibilitatea evoluției omului în mediul sub acvatic, prin evoluție, devenind delfini, fapt care încurajează ideea că delfinii sunt foarte prietenoși cu oamenii, ba chiar îi apără de rechini.

Ce părere aveți de această idee?

1 răspuns:
| vatadezahar24 a răspuns:

Părerea mea este ca delfinii nu vor deveni o specie umană subacvatică deoarece nici maimuța care are foarte multe trăsături și asemănări ale omului nu a devenit o specie umană. Așadar părerea mea este ca delfinul ar putea să evolueze pe viitor dar nu va deveni un fel de specie umană subacvatică happy