| monica19 a întrebat:

stie cineva ceva despre ritualurile Baltice? Am visat ca imi zicea un preot ca cineva ne face ritualuri baltice si sincer a fost destul de ciudat... dar habar nu am daca exista asa ceva sau nu.sunt curioasa daca o fi ceva pentru ca in ultima vreme chiar imi merge totul numai pe dos.nu glumesc cu asta. exista asa ceva?!?!?

10 răspunsuri:
| Rapunzell a răspuns:

Visele sunt de 3 feluri:
- vise ce continua gandurile noastre din timpul zilei
- vise de la diavol pentru a ne ispiti si pentru a ne face sa dam imporanta acestor vise fara rost
- vise de la Dumnezeu (se adreseaza numai oamenilor induhovniciti si doar atunci cand este musai necesar)

Tu ce fel de vis crezi ca ai avut? De la Dumnezeu in nici un caz. Sau ai mandria de a spune ca da? happy Daca visul nu e de la Dumnezeu si daca clar nu reprezinta o continuare a gandurilor tale (avand in vedere ca nu stiai de existenta acestor ritualuri), este clar de unde sunt. Nu mai acorda atentie viselor, chiar daca ceea ce visezi se regaseste in realitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapunzell):

Hai serios si daca is de 4 feluri?

| Rapunzell a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu te mai obosi. Cu cei ca tine incetez sa mai discut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapunzell):

Te-ai obosit sa-mi raspunzi vezi

| Rapunzell a răspuns (pentru anonim_4396):

Obosita nu sunt, timp am destul, dar pur si simplu nu are rost sa repet niste lucruri unor persoane care pur si simplu nu vor. Stiu ei ce happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapunzell):

Cine la creat pe dumnezu?

| KlaraWeiss a răspuns (pentru Rapunzell):

Foarte bine ai zis!

| Rapunzell a răspuns (pentru KlaraWeiss):

Klara draga, putem sa zicem noi orice caci orbii devin mai surzi pe zi ce trece sad Si chiar daca nu ii cunosc, ma mahnesc pentru ei...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapunzell):

Care orbii? tu vezi pe dumnezeu eu nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa povestile si traieste viata asta la maxim in primul rand mintea noastra e bogata in imaginatie cand dormim imaginatia o ea razna nu avem ratiune nici logica desi poate ai vazut un film ai auzit de ele cine stie