| cornelmarius a întrebat:

Nava spatiala va ramane fixa, nu se va misca. Se va misca si deforma spatiul, care, nu are limita de viteza. Dar, nava spatiala va fi pusa in aceasta "bula deformata"... este exact acelasi principiu cu cel al scarilor rulante. Cand stai pe o scara rulanta, se misca scara, nu tu, dar, te misti si tu odata cu ea. Ce parere aveti despre acesti link? Este posibil asa ceva?
http://www.lovendal.ro/......-doua-sap/

3 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Desi pare SF, daca matematic e posibil, sansa exista, merita incercat.

Insa sper ca articolul sa nu fie din burta(nu am verificat).

| Inferno a răspuns:

In primul rand articolul este scris pe lovendal, deci posibilitatea sa fie adevarat scade considerabil.
Teoretic e posibil.

| digital7shady a răspuns:

Am vazut la TV, acum nu este posibil, dar tehnologia evolueaza.winking