| Savantul999 a întrebat:

Nu suntem toleranti cu cei care neaga holocaustul. Imediat ne dam seama ca trebuie loviti din toate directiile [cu argumente!] si pusi la pamant [ideologic vorbind].

Dar cand ATEII apar in peisaj, care zic ca Dumnezeu nu exista si ca holocausul efectiv NU a fost si nu este un lucru rau. Pentru ca binele si raul sunt inventii ale creierului si nu sunt dictate de vreo forta superioara. Cand ateismul zice ca holocaustul nu a fost ceva rau, de ce toleram? De ce toleram ateismul?

Degeaba zic ateii ca holocaustul e rau daca filosofia ateista sustine ca holocausult NU a fost un lucru rau. E ilogic!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti un troll fara minte, hitler a fost catolic, nazismul a fost catolic abrobat de catre biserica catolica si ortodoxa in Romania, minti la greu, care atei neaga asa ceva din contra atei au ajutat la eliberarea lor din lagare

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai consumat ceva alcool când ai scris asta? Că nu are niciun sens.

| relian a răspuns:

Amice, aici nu este categoria religie, mergi acolo si discuta cu cei de nivelul tau, lasa chestiile astea care te depasesc, apucate de o coada de matura, fa si tu ceva util pe undeva laughing da cu grebla, planteaza un pom, lasa ura si gindurile astea ce le ai fata de semenii tai.
Fiecare gindeste in felul luil fiecare e cu adevarul lui, nu veni tu sa ne spui ca acum ai inventat coada la pruna laughing

| johnnny123 a răspuns:

De unde până unde ai tras tu concluzia că ateii ar nega faptul că holocaustul a fost rău?

Tu pur și simplu faci niște afirmații complet nefondate ca să-ți "justifici" extremismul religios și să demonizezi toți oamenii care nu-ți împărtășesc credința.