| anonim_4396 a întrebat:

De ce anumite zone ale corpului pulsează spontan, gen... eu stau pe pat și ma uit la TV și de-odată pulsează o pleoapă. Știu ca l-i se întâmpla tuturor dar de ce?

Răspuns Câştigător
| sappy a răspuns:

Contractie,tensiune,oboseala sunt mai multe!

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nervii care duc la acele organe fac asta nu oboseala si alte povesti.Probabil mai dau si ei rateuri, nimic nu se misca fara nervi, muschii ar fi o masa inerta fara nervi.

| CozmiNU a răspuns:

Salut!

Din cauza ca te pui obosit in pat iar muschi tai nu se relaxeaza complet.