| barbie19 a întrebat:

Am si eu o problema cu webcamul. La prima instalare a mers perfect, nu mi-a facut probleme. Dar, deoarece am laptop, am scos webcam-ul si, cand am vrut sa-l instalez din nou...imi dadea eroare. Daca incerc sa ii arat cuiva webcam-ul pe mess, imi spune ca nu e conectat. Am incercat de mai multe ori, dar nu merge. Va rog putin ajutor daca se poate. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| koral a răspuns:

Ce windows ai? dar in principiu cred ca e de la drivere...intra pe site'ul producatorului si cauta ultimile drivere pentru webcamul tau

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Banuiesc ca laptopul tau este fara webcam incorporat ca altfel nu inteleg ''sa-l instalez din nou''. Daca deja ai instalat o data web-ul nu trebuie sa instalezi de cate ori conectezi web-ul la laptop. Dupa ce conectezi webul la laptop apasa tastele consecutiv Fn+F7 pentru conectare o singura data si pentru deconectare mai apesi o data aceleasi taste! Dupa conectare te duci in Yahoo si faci setarile de acolo in Help ->''setup video and voice'' si dupa ce faci reglajele dai next, next...pana termini! Daca nu vezi camera acolo inseamna ca trebuiesc driverele instalate din nou (vezi ca la setari camera ai mai multe optiuni acolo la ''choose the camera you want to use''!
pentru reinstalare drivere folosesti programul asta:
ACTUALIZARE DRIVERE AUTOMATA
Foloseste acest program, iti actualizeaza driver-ele :
Driver Genius Professional Edition v10. 0. 0. 526:
http://www.megaupload.com/? d=SQS4C4GF
SERIAL
ACTA4Y-D5RZWV-G729EV-P6N287-V797Z6-LJU99L
BAQZHS-QMQPY3-X9PVHG-HXYX3Z-GSPRTT-BJEQ66
BA-QZH-SQMQ-PY3X9-PVHGHX-YX-3ZG-SPRT-TBJEQ66

SAU
DriverScanner 2010
http://www.megaupload.com/? d=REGZVHZI
Succes!

| barbie19 explică:

Scuze... ce e tasta Fn?