| D0zzz a întrebat:

Cateodata imi bazaie ceva in unitatea de la calculator, dar calculatorul merge normal, nu face figuri sau se blocheaza. De la ce sa fie si ce sa-i fac?
P.S: daca il bat usor pe unitate se opreste bazaitul.

3 răspunsuri:
| Chewbacca a răspuns:

Ori este vorba de coolerul de la procesor sau de la placa video daca are un cooler mai mare, ori este vorba despre carcasa care vibreaza cand ruleaza calculatorul. Recomand sa cureti toate ventilatoarele si sa le ungi bine si sa bagi o bucatica de carton undeva deasupra intre carcasa si scheletul metalic.

| Smecherul_Cristi_1997 a răspuns:

Am avot si eu problema ta : desfa unitatea uitate la ventilator ca poate are mizerie in el eu cand am suflat nu mai avea nimic dai cu aspiratorul in el si ai sa vezi daca mai bazaie mie nu mai mai bazait | Cu placere daca iti merge |