| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la mate-info si as vrea sa-mi explicati si mie cum sta treaba cu algoritmii..Cum se rezolva ...nu stiu. daca vreti dati-mi un site pentru incepatori sa ma familiarizez cu asta

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu ce crezi tu ca sunt algoritmii, dar ei nu se rezolva. algoritmii sunt in sinea lor niste pasi in rezolvarea unei probleme

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Buna! Gandeste-te ca acolo e scrisa o problema la mate ...doar ca e codificata, fiecare parte se traduce in modul ei.Scuze, nu am gasit un link.