| Ciovy a întrebat:

Bună ziua. Dacă am un hard disk de 1 TB la DVR la camere de supraveghere în câte zile se umple. 4 camere, 3 MP și compresie h. 265

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Https://www.seagate.com/gb/en/video-storage-calculator/

Depinde de setări.
Dacă se face înregistrare doar la detecție de mișcare, timpul crește mult.
Dacă se face înregistrare nonstop, atunci
la 15 cadre pe secundă și calitate medie, 1TB ține 16 zile.
Dacă pun 7 cadre pe secundă, ține 34 zile.
Contează și ce e pe imagine. O imagine cu mai multă mișcare conduce la fișiere mai mari și scurtarea timpului.

| halogen001 a răspuns:

Se poate vedea practic în meniul DVR-ului. In funcție de softul dvr-ului, ar putea exista informații despre capacitatea hdd-ului și cât spațiu e ocupat, cât e liber, cât e capacitatea totală. Se notează capacitatea rămasă liberă sau ocupată, iar după o zi și la aceeași oră se notează din nou, se face diferența și se împarte capacitatea totală la acea diferență pentru a găsi numărul de zile.