| c0pil1n a întrebat:

Care poate sa fie cauza?
Joc league of legends si merge totul bine in 200 fps +.
Ies din joc si las pc-ul pornit 30 min., o ora si dupa intru sa mai joc un meci si imi ramane blocat in 15-20 fps si trebuie sa ii dau restart la pc ca sa mearga.
Am dezinstalat driverul video si l-am instalat la loc si tot asa face.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Chipurile ar fi problema cu driverul de la controller.
„Wow, so after 3 months of running around in circles, trying to figure out what was going on, I finally figured it out I think!
It turns out that, out of all things, it was the Windows 10 driver for the Xbox One controller.
After downloading and installing the "Microsoft Xbox One Controller" driver for previous windows versions the problem seems to have gone away."
https://forums.tomshardware.com/......y.2585929/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scade prioritatea procesului. Windows inca mai are bug-uri de genul, da in anul 2021. Nu ai ce sa ii faci, eventual ii dai din task manager high priority, dar tot sistemul a intrat in power saving.