| callmebeautiful a întrebat:

Care sunt lucrurile(facute pe net) ilegale facute de copii/adolescenti fara sa stie?

8 răspunsuri:
| trustbogdan a răspuns:

Nu download-ul e ilegal, ci upload-ul.
Ilegal e sa dai mai departe, nu e ilegal sa downlodezi. Dar download fara upload pe trakere/dc++ e imposibil.
Ilegal e sa te conectezi pe contul altcuiva de e-mail si altele.
Sa manipulezi diferite fisiere fara a avea acest drept... si lista poate continua

| Flaviius87 a răspuns:

Ilegale? hmm...un adolescent rebel ar putea sa vanda de pe internet etnobotanice! dar sa nu fim paranoici, de regula nu prea au ce face ilegal!

| Nicoleta a răspuns:

-sa descarci muzica, filme,, jocuri, programe referate fara sa platesti licenta.
- sa spargi parola cuiva sau sa intri in contul/idul cuiva fara ca respectiva persoana sa stie
-sa te folosesti de poza cuiva fara acordul respectivei persoane

| StefanJobs a răspuns:

Download-ul in exces NU e piraterie. Download-ul NU e neaparat piraterie.
Cand downloadezi muzica, filmele, jocuri si programe care nu sunt oferite gratuit spre download in mod legal se cheama ca piratezi. Si cam atat.

| minhoshinee a răspuns:

Downloadatul in exces.se considera piraterie.

| ToxicMinD a răspuns:

Pai jignesc dar daca ar fi face to face cu persoana respectiva ar mai avea tupeu?:]

| Biibby a răspuns:

Videochatbatting eyelashes

| svkLong a răspuns:

Hmm sa tragi de exemplu un film de pe net si sal bagi pe sidiuri si sal vinzi la lume happy