| adiTzaa19 a întrebat:

E adevarat ca un iPhone 5 costa in Germania 200 de Euro?

7 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nope, în afară de SUA, care are prețuri mai mici, pentru UE, prețurile sunt în principiu standard, dar ceva mai mari decât în SUA.
200 de euro ar putea să coste la abonament. În alte țări știu că sunt mai scumpe telefoanele la abonament față de noi, dar ai și facilități în plus.

| Gamerita a răspuns:

La cati bani au germanii laughing....nu chiar 200 de euro. eu am auzit dl varamiu ca iphone 5 costa 650 si cv de euro :/

| Seby52 a răspuns:

Nu, deoarece firma Apple are preturi destul de fixe si nu "iubeste" o anumita tara cum ar fi Germania. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Papusha1 a răspuns:

France and Germany:
iPhone 5 16GB € 679.00
iPhone 5 32GB € 739.00
iPhone 5 64GB € 849.00

| MIru a răspuns:

Nu stiu, dar din cate am inteles noul iphone 5 e o porcarie si nu este vandut aproape deloc. Steve Jobs a murit. Daca a murit ce mai vrem? sa continuie niste prosti ce a inceput el? Ma rog din cateam inteles de pe la stiri Apple va da faliment in cateva saptamani, iar atunci preturile vor fi mult mai accesibile... Sper ca te-am ajutat!

| Krisally a răspuns:

Nu are cum sa coste 200€ ca nu si-ar acoperi nici cheltuielile de fabricatie. Mie nu mi se pare chiar o porcarie! Uitati-va si voi http://www.cellgsm.ro/telefoane-mobile/apple/vand-Apple-iPhone-5-16-Gb.html