| 9089 a întrebat:

Hei TPU cum fac sa imi sterg data de nastere de pe facebook?

Răspuns Câştigător
| Grimmjow69 a răspuns:

Intra pe profilul tau.
In dreapta pozei, scrie actualizeaza informatiile.
Intri, iar acolo observi informatii de baza.
Apesi EDITEAZA, iar sub data zilei de nastere, selectezi `don`t show my birthday on timeline.`

5 răspunsuri:
| kaTTsu a răspuns:

Setari,date birth. nu poti sa o stergi o modifici, sau setezi sa vezi doar tu pozele, profilul si datele personale.

| ReusxD a răspuns:

Pai dai click pe Profile si acolo mai jos de nume iti apar tot felul de chestii, orasul unde stai, data in care te-ai nascut, etc. si chiar ultima data iti apar EDIT PROFILE dai click acolo si iti apare mai jos BIRTHDAY si langa mai jos it apar tot felul de optiuni pe o bara care are o sageata in jos, dai click pe sageata aia si dai Dont show my birthday in my profile! si cam atathappy sper ca te-am ajutat:*

| Leatherleader a răspuns:

Nu poti sa o stergi! Poti doar sa o ascunzi, sa o vezi doar tu! Dai pe Despre> Informatii Generale> Editeaza> Zi de nastere > selectezi PERSONALIZAT> Salveaza. Succes!

| georgiana967 a răspuns:

Apesi pe profilul tau, dai la about si la basic information iti apare data nasterii, dai edit si apesi in dreapta pe sagetica aia din dreptul datii si dai only me, in felul asta nu iti mai vede nimeni data de nastere decat tu, este singura varianta.

| McQuiz a răspuns:

Delete.