| SashaOverSaamar a întrebat:

Hey! Am o problema grava cu windowsu' sau nu stiu cred ca de acolo. acum cateva zile am deschis pc-ul si inainte de "welcome" mi-a aparut o freresta si nu stiu ce imi zicea pe acolo ori cum singura solutie era " OK " apoi la fel una asemanatoare ca celalata si iar "OK" si pe urma O caseta mai mare in care eu trebuia sa aleg un fel de 2 windowsuri sau cam asa ceva. Ceva Gen :Windows466. win... si WindowsEnv... am dat ca ex. da erau apropiate si am bifat pe prima si am dat oke. Si surpriza tot ce aveam eu pe desktop poze subtitrati de filme nu mai era nimicbig grin Decat programele programele sunt toate la locul lor. apoi am dat un. rest. si am bifat pe celalalat windous exact la fel nimic fostul meu desktop e disparut am mai dat inca un rst. si le-am bifat pe amn2 la felstraight face ideea e ca daca caut de pe search-ul pc-ului gasesc sub. si filmele si tot ce aveam pe desktop si imi spune ca locatia e pe desktopbig grin da nimic acolo sad
Si mai e problema. nu imi salveaza nimic. de exemplu am intrat pe mess mi-am pus skinu' meu de mess. mi-am selectat culoarea fontu si toate cele la mess. am inchis am intrat mai traziu pe pc si p mess. si nimic nu mai era la locul lui + ca daca vreau sa las ceva p desktop un word ori ceva nu mai gasesc nici macar un shortcut de la mozilla sau ceva.
Aaa si era sa uit, tot imi apare de cand cu windowsu-rile astea o chestie "Tour Windows XP " straight face M-am uitat dar nimic.
Ma puteti ajuta? Va rog mult. Dau fundita!

Răspuns Câştigător
| grimcris a răspuns:

Calea ar trebui sa fie C:/Documents and Settings/Userul Tau/Desktop

Cat despre celelalte probleme, nu prea stiu ce-i cu ele, dar ar fi bine sa-ti formatezi PC-ul daca are probleme, asta dupa ce ti-ai salvat tot undeva

1 răspuns:
| anka a răspuns:

Formateaza si reinstaleaza windows. Cred ca ai incercat sa instalezi un windows peste cel existent si acum e varza.