| paulp a întrebat:

Mi-am cumparat un monitor nou si desi merge ok, in spate simt un miros ciudat desi monitorul are deja cateva ore de cand e pornit iar mirosul e la fel de pronuntat. Monitorul e marca Dell.
Oare e o problema acest lucru?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se incalzesc izolatiile de pe chopper din sursa, apoi lacul antistatic se degaja si el in timp, cablajele si partile componente din plastic mai emana "arome". Important e sa nu miroasa a fum sau sa nu fie un miros intepator precum cel de amoniu, asta indica lichid eletrolitic in afara componentelor, adica scurgeri.(se observa pe la condensatorii cu probleme).

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Se intampla cand e nou si se incalzeste. daca mirosul persista peste cateva zile mergi inapoi la cel ce ti l-a vandut. presupun ca e un monitor nou.